12
juuni

Avatud Noortalunikud Ahisilla talus


“Avatud Noortalunikud” on ürituste sari, mille raames MTÜ Eesti Noortalunikud liikmed tutvustavad oma ettevõtteid. 12-nes üritus toimus 8-ndal juunil Ahisilla taluaias kus Kelli ja Timo kasvatavad köögiviljasid, lilli ning rohumaa kanu. Kanasid kahjuks külastuse hetkel kodus ei viibinud, küll aga said huvilised tutvuda äsjavalminud mobiilsete kanalatega ning üle vaadata tärkavad taimed. Pererahvas on vastu minemas oma teisele hooajale.

Ahisillal sirguvad taimed nii avamaal kui ka 300 ruutmeetri suuruses kasvuhoones, suurem osa saaki valmib aga populaarsust koguvates permapeenardes.

Turustamisel rakendatakse otse peenrast tarbija taldrikule meetodit, seega hoiustamiseks investeeringuid tehtud ei ole. Ettevõtluse alustamisel on kasutatud meede 6.1 vahendeid.

Talus peetakse lugu ringmajandusest: kanad annavad köögiviljakasvatusele väärtuslikku väetist ja saavad vastutasuks ebastandardsed aiasaadused endale.

Kohal oli üle 20 huvilise, muljed võeti kokku grillides ja kohalikku toitu proovides.

Järgmine ühiskülastus on planeeritud juba juuli lõppu!

Avatud Noortalunike üritustest lähemalt

Fotod: Jane Faizullin


MTÜ Eesti Noortalunikud tegevusi viiakse ellu Maaeluministeeriumi „Projektitoetus põllumajandustootjate kestlike toidusüsteemide ja keskkonnaalase teadlikkuse suurendamiseks“ vahendite kaasabil