3
juuni
Kersti Kaljulaid külas noortalunik Mehis Visnapuul

President Kersti Kaljulaid vaatas üle parima noortaluniku veised

Noortalunike liige Mehis Visnapuu tutvustamas presidendile oma majapidamist
FOTO: Arvo MEEKS / Lõuna-Eesti Postimees

President Kersti Kaljulaid külastas kolmapäeval oma Lõuna-Eesti visiidi käigus möödunud aasta parimaks noortalunikuks valitud Mehis Visnapuu Mooratsi talu. Veised tulid tähtsat külalist ka koplis lähemalt uurima.

Visnapuu kasvatab oma Lüllemäe külas asuvas talus Herefordi tõugu lihaveiseid ja maheteravilja. Ta tutvustas, et tema kodufarmis on 40 põhikarjalooma. «Isaga koos tuleb sügisel lauta 500 looma,» lisas ta ja täpsustas, suur osa pere veiseid suvitab praegu Pärnu rannaniitudel. Tema isa Silver Visnapuu kasvatab lihaveiseid Võrumaal.

Kui üldiselt ei saa talus eluolu üle kurta, siis suurte tootjatega on Mehis Visnapuu sõnul raske võistelda. «Suurte vastu ei ole kellelgi midagi, aga tahaks ka varvast ukse vahele saada. Põhiprobleem on põllumajanduses maa kättesaadavus, alustavale tootjale on see keeruline.»


Loe lähemalt: Lõuna-Eesti Postimees


MTÜ Eesti Noortalunikud tegevusi viiakse ellu Maaeluministeeriumi „Projektitoetus põllumajandustootjate kestlike toidusüsteemide ja keskkonnaalase teadlikkuse suurendamiseks“ vahendite kaasabil