02.03.2021

Kogu Euroopas on probleemiks, et noored ei pea põllumajandussektorit piisavalt atraktiivseks ning põlvkondade vahetuse teema on teravalt õhus.

MTÜ Eesti Noortalunikud korraldab 2. märtsil rahvusvahelise konverentsi, kus Eesti eksperdid annavad ülevaate hetkeolukorrast noortalunike vaates ja tutvustavad, millised on planeeritavad meetmed uue põlvkonna kaasamiseks ja noorte põllumajandusettevõtjate konkurentsivõime tugevdamiseks Eestis.

Kuna põllumajanduspoliitika ja turg on Euroopa Liidu tootjatel ühised, siis lisaks Eesti ekspertidele jagavad oma kogemusi noored Lätist, Prantsusmaalt ja Soomest. Konverentsil esineb muuhulgas Euroopa Noortalunikke koondava organisatsiooni CEJA president Samuel Masse. Välisesinejate esitustel on eestikeelne tõlge.

Ärifoorumi ühe olulise osana on planeeritud paneeldiskussioon, kus sektori esindajad arutlevad, milline on nende roll tulevikus põllumajanduses ning räägivad noortalunike ootustest tuleviku ÜPP-le.

Ärifoorumile on oodatud praegused ja tulevased noortalunikud ja kõik, kes antud teemat oluliseks peavad.

Üritus toimus ZOOM keskkonnas. Ärifoorum on järelvaadatav alljärgnevalt lingiltPÄEVAKAVA – 02.03.2021


11.00

PÄEVA AVAMINE

13.00

PAUS

13.30

EVELIN LOIT – EESTI MAAÜLIKOOL

15.30

RAGNAR VIIKOJA – EESTI NOORTALUNIKUD

16.15

PANEELDISKUSSIOON

16.45

PÄEVA LÕPPMTÜ Eesti Noortalunikud tegevusi viiakse ellu Maaeluministeeriumi „Projektitoetus põllumajandustootjate kestlike toidusüsteemide ja keskkonnaalase teadlikkuse suurendamiseks“ vahendite kaasabil